KONST / Litografier / Färglitografi 15103065
nr 1510 3065
Margit Ljung
(1918-1998), Sverige
Badhuset. Signerad, numrerad 11/40. Färglitografi, bildmått: 37x32 cm, yttermått inklusive ram: 52x45 cm
Margit Ljung, svensk bildkonstnär född 1918, död 1998.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 12 december 2022
kl 20:25:45
500 kr
1.000 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer